Wiertło do piłki nożnej, aby gracze ćwiczyli umiejętności posiadania

Zachęcanie piłkarzy do trzymania piłki jest istotną częścią sesji trenerskich. Różne grupy wiekowe potrzebują różnych poziomów do treningu – i wiem, że niektórzy z was będą mieli zespoły, które są bardziej zaawansowane niż inne, więc oto trzy różne poziomy ćwiczeń piłkarskich do trenowania posiadania piłki nożnej.

Wiertło do piłki nożnej, aby ćwiczyć posiadanie piłki nożnej

Skorzystaj z prostej gry 2 na 1

Na schemacie 1 dwaj biali gracze mijają i poruszają się po placu, podczas gdy szary gracz musi spróbować wygrać piłkę. Jeśli wygrywa piłkę, zastępuje jednego z białych graczy i gra toczy się dalej.

Aby przejść do przodu, powiedz białym graczom, że mogą dotknąć piłkę tylko dwa razy, zanim będą musieli spasować. Po zapoznaniu się z podstawami gry dodaj więcej graczy, aby była to gra 3v2 lub 4v2.

Rozwiń grę, aby korzystać z 10 graczy

Możesz dalej rozwijać grę, jak na schemacie 2. W tym celu użyj 10 graczy i obszar o długości 30 metrów i szerokości 20 metrów.

Skonfiguruj go, aby w okolicy było pięciu atakujących. Dwóch kolejnych atakujących – po jednym z każdej z najdłuższych stron obszaru – może poruszać się w górę i w dół, aby wesprzeć grę. Trzej obrońcy w tym obszarze próbują odzyskać piłkę.

Muszą go odzyskać dwa razy, a następnie jedno z trzech miejsc zamienia się z atakującym – i gra jest kontynuowana.

Przejdź do gry 6 na 6

Możesz następnie przejść o krok dalej, jak na trzecim schemacie, na którym mamy 6v6. Użyj boiska o powierzchni 30 jardów kwadratowych. Musisz mieć gracza z każdej drużyny po każdej stronie kwadratu, po dwóch z każdej strony wewnątrz kwadratu.

Drużyna, która zaczyna od piłki, musi ją utrzymać tak długo, jak to możliwe, używając kolegów z drużyny na krawędzi kwadratu.

Gracz, który otrzyma piłkę na krawędzi kwadratu, może albo podać piłkę, albo wpaść na nią, a gracz, który ją wyprzedził, musi zająć swoje miejsce po stronie kwadratu.

Drużyna próbująca wygrać piłkę może korzystać z dwóch graczy w środku, dopóki jej nie wygra – gracze na krawędzi kwadratu nie mogą się zmierzyć.

Kluczowe punkty coachingowe

  • Dobry pierwszy dotyk piłki po otrzymaniu.
  • Zagraj w piłkę po raz pierwszy, gdy tylko jest to możliwe.
  • Policz liczbę podań, aby była konkurencyjna.
  • Gracze powinni korzystać z wewnętrznej i zewnętrznej strony każdej stopy.

Kliknij link, aby uzyskać więcej treningów, ćwiczeń i bonusów za grę online w betssonbonus dostarczonym bezpośrednio do skrzynki odbiorczej, gdy rejestrujesz się w Soccer Coach Weekly.