Wskazówki dla młodych graczy

Wskazówki trenera piłki nożnej, aby młodzi gracze strzelali dokładniej

Zmuszenie graczy do skoncentrowania się na celności, a nie na sile, jest jednym z pierwszych problemów, na jakie napotyka trener piłkarski. Młodzi gracze uważają, że strzelanie polega na uderzeniu piłką w siatkę, ale często trafienie z mniejszą mocą, ale na cel, zdobędzie gola.

Skorzystaj z tych wskazówek trenerskich, jeśli chcesz poprawić dokładność strzelania swoich piłkarzy, a nie siłę strzelania. Oczywiście chcesz, aby Twoi gracze mocno uderzyli piłkę, ale stanie się to naturalnie, gdy gracze będą dokładniejsi.

Zauważyłem, że kiedy U8 dążą do władzy, daleko im do celu. Muszą zacząć od prostych ćwiczeń z piłką nożną.

Korzystając z poniższych ćwiczeń, możesz przełączać się między kopaniem piłki, gdy jest ona nieruchoma, a kiedy się toczy. To robi różnicę – łatwiej jest uzyskać moc z toczącej się kuli, ale trudniej jest z nią być dokładnym.

Ćwiczenie piłki nożnej, aby gracze poprawili celność strzelania

Proste ćwiczenia piłkarskie na początek

Na schemacie 1 podziel grupę na pary. Użyj piłki i czterech stożków, aby zrobić na boisku kanał o szerokości dwóch jardów i długości 15 jardów.

Gracz A musi spróbować przedostać się przez B i odwrotnie, utrzymując piłkę na ścieżkach technologicznych. Jeżeli piłka wypadnie poza linie ścieżek technologicznych, punkt zostaje utracony, jeśli piłka minie zawodnika wewnątrz dwóch końcowych szyszek, punkt zostaje wygrany.

Na schemacie 2 gracze strzelają do celu w odległości 12 metrów od bramki. Powiedz graczom, aby strzelali między biegunami lub między biegunami a słupkiem bramki. Jeśli nie trafią w cel, znikają. Graj, aż ktoś wygra. Jeśli nikt się nie wydostaje, po prostu zmniejsz cel.

Na schemacie 3 gracze uderzają piłkę przesuwającą się na boki w kierunku bramki pilnowanej przez bramkarza. Gracz A jest atakującym oraz serwerami B, C i D, z których każdy podaje różne typy podań do A, który musi spróbować trafić piłkę po raz pierwszy w bramkę.

Strategia

Upewnij się, że regularnie atakujesz atakującego – spróbuj po dwóch przejściach z każdego serwera.

Aby postępować, każdy serwer powinien wykonać inny typ przejścia. B podaje lob do siatkówki, C przepustkę do strzelania za pierwszym razem lub kontrolę i strzelanie, a D serw do wysokości skrzyni, do kontrolowania i strzelania.

Kliknij link, aby zapisać się do Soccer Coach Weekly i otrzymywać więcej gier trenerskich, ćwiczeń i porad dostarczonych bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.